Вас вітають викладачі коледжу Бабій О.В. і Єрмощенко С.А.! На нашому блозі Ви знайдете інформацію щодо вивчення дисципліни "Фармацевтична хімія".

Страницы

Інструкція до складання та розгадування ребусів

1. Оберіть слово або фразу, яку належить зашифрувати.
2. Напишіть її на аркуші паперу або за допомогою комп'ютера. Оскільки правилами ребусів розділові знаки і пропуски не враховуються, всі букви і слова пишуться злито (без пробілів, ком і т.інш.). 

3. Прочитайте кілька разів написане зліва направо, а потім у зворотному порядку. Спробуйте відшукати знайомі слова, що складаються, як правило, з двох-п'яти букв. Зверніть увагу на можливі збіги слів з назвами нот. 

4. Позначте букви, що збіглися з окремими словами кольоровим маркером, або просто обведіть. Зробіть невеликі виноски нижче або вище написаного почааткового слова та спробуйте схематично зобразити отримані слова. Зверніть увагу, що не всі слова піддаються прямій і зрозумілій візуалізації. У ситуації, коли одне і те ж поєднання букв початкового слова входить повністю або частково в різні слова, позначайте всі можливі варіанти. 

5. Далі, позначте у початковому слові фрагменти, що збігаються з прийменниками "на", "над", "під", "в", "у", "за", "перед", "та", "коло", "біля", "при", "до", "від", "з", "по". Зверніть увагу на можливість використання в ребусі букв що стоять як по різні боки від прийменника (АнаБ), так і по одну (наБА). Також позначте фрагменти, що збігаються зі словами "пара" та "пів". 

6. Пошук слів, які входять у початковий текст частково. Ще раз прочитайте кілька разів початкове слово зліва направо і в зворотному порядку, але тільки блоками по одній, дві, три і чотири літери поспіль. Постарайтеся підібрати слова, що починаються або / і закінчуються цими буквами. Всі отримані слова позначте і зробіть відповідні виноски.

7. Відкинуті літери позначайте комами, відповідно до Правил. Так само спробуйте відшукати слова, що входять у початкове слово після видалення (заміни) однієї або декількох букв. Не забувайте, що поганим "тоном" вважається якщо в слові відкидається більша кількість букв ніж залишається. 

8. Послідовність (як правило, з трьох і більше) букв початкового тексту, яка залишилася невідмічений, можна спробувати замінити зображеннями, що містять такі літери в довільному порядку. У такому випадку у виносці з відповіднім зображенням, пишуть номери використаних. 

9. Переглянувши всі зроблені позначки і виноски, відбираються найбільш вдалі елементи, з яких складається ребус. Різноманітність використаних елементів робить ребус більш цікавим, хоча й ускладнює процес розгадування. 

Вдалим можна вважати ребус, в якому присутні зображення близькі за змістом і характером до початкового слова або фрази.